Co to jest Tamagotchi

Tamagotchi to elektroniczna zabawka w postaci plastikowego jajka z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem, z trzema przyciskami. Celem zabawy z Tamagotchi jest opieka nad wirtualnym zwierzątkiem, które widzimy na ekranie. Potrzebuje Twojej miłości aby istnieć i dojrzewać. Jeśli otoczysz je odpowiednią opieką, z dnia na dzień będzie coraz większe, zdrowsze i piękniejsze!
Najnowsza, IV Generacja Tamagotchi, niesie za sobą liczne udoskonalenia! Teraz Wasz podopieczny jako dziecko uczęszcza do przedszkola, jako nastolatek do szkoły podstawowej, a kiedy staje się dorosły idzie do pracy. Tamagotchi może rozpocząć karierę zawodową w jednej spośród 15 różnych profesji, w tym m. in. jako naukowiec, producent filmowy, lekarz, gwiazda muzyki rockowej, strażak itd. Ponadto, Tamagotchi Jinsei Connextion V4 to nowe gry, nowe postacie, nowe upominki i animacje na ekranie!
W miasteczku Tamatown na wszystkich właścicieli wirtualnych zwierzątek czeka mnóstwo gier i innych atrakcji! A dzięki temu, że Tamagotchi mogą ze sobą komunikować się przez podczerwień, zabawa jest jeszcze bardziej ciekawa i fascynująca.

Opis podstawowych funkcji:
1. KARMIENIE - do dyspozycji mamy kilka potraw, oraz przekąski i słodycze. To, czy i jak bardzo nasz ulubieniec jest głodny, sprawdzamy na wyświetlaczu, po czym decydujemy czym nakarmić naszego zwierzaka. Pamiętajmy, że nadmiar słodyczy żle wpływa na wagę i figurę oraz może doprowadzić do bólu zębów, co bardzo psuje humor Tamagotchi. Jednak od czasu do czasu deser lodowy lub czekoladka wprowadza wirtualne zwierzątko w dobry nastrój.
2. ZAKUPY - w wirtualnym sklepie znajdziemy wszystko czego może potrzebować Tamagotchi. Są tam wyszukane potrawy i przekąski, zabawki, gadżety i niespodzianki. Zapłacimy za nie punktami zdobytymi w grach.
3. SPRZĄTANIE - Tamagotchi dba o higienę sam. Nie raz zaskoczy nas siedząc w wannie, czy myjąc zęby. Mimo to, o jego otoczenie należy dbać regularnie - jeśli tego nie zrobimy czeka nas niemiła niespodzianka.
4. GRY I ZABAWY - aby uprzyjemnić czas Tamagotchi, można zagrać w jedną z kilku prostych gier, które mają też inną ważną funkcję. Za zebrane podczas zabawy punkty, możemy robić zakupy w sklepiku.
5. LECZENIE - gdy nasz Tamagotchi żle się czuje, daje nam o tym znać. Korzystamy wtedy z apteczki zawierającej leki na wszelkie dolegliwości.
6. KOMUNIKACJA - to wirtualne zwierzątko, za pomocą łącza na podczerwień, potrafi nawiązać kontakty, przyjażnie, a nawet zakochać się w innym Tamagotchi. Zwierzaki mogą odwiedzać się, przynosić sobie upominki i bawić się razem. Ta funkcja jest niezwykle istotna, gdyż zakochane Tamagotchi mogą mieć potomstwo. Prowadzi to do powstania kolejnych generacji Tamagotchi, które są zapisywane w specjalnym drzewie genealogicznym.
7. INTERNET - wizytę w TAMATOWN umożliwia nam specjalny kod dołączony do opakowania. Po zalogowaniu się, możemy odwiedzić centrum handlowe i zrobić duże zakupy (kupione rzeczy pojawią się na wyświetlaczu naszego Tamagotchi), pójść do kina i obejrzeć jeden z aktualnie wyświetlanych filmów, odwiedzić salon gier, by wygrać upominki, a nawet zwiedzić świat korzystając z ofert biura podróży. Możliwości zabawy są niemal nieograniczone.
8. SEN - dzięki wbudowanemu zegarowi, Tamagotchi odróżnia dzień od nocy i wie, kiedy powinien pójść spać. Nie zapomnijmy zgasić mu światła na noc, bo obudzi się zmęczony i niewyspany.
9. PRACA - Tamagotchi czwartej Generacji chodzi do przedszkola, szkoły podstawowej, a jako osoba dorosła - rozpoczyna pracę. Gdy dorośnie będziesz mógł grać w mini gry związane tematycznie z wykonywanym przez niego zawodem, a wyniki jakie osiągniesz podczas zabawy będą miały wpływ na wysokość zarobków oraz Guts punktów Twojego podopiecznego.
10. POCZTA - ciasteczka szczęścia, jakie otrzymuje Tamagotchi są pełne niespodzianek. Wyświetlają się w postaci gwiazdek, a w zależności od ich ilości przynoszą inną informację. Pamiętaj jednak, że nie zawsze jest ona dobra. A jeśli dostaniesz list oznacza, że otrzymałeś ważną wiadomość dotyczącą życiowych spraw Twojego Tamagotchi. Może to być wiadomość o przyjęciu Twojego podopiecznego do szkoły lub pracy.

WAŻNE: przez cały czas musimy sprawdzać poziom jego nastroju. Głodny, zaniedbany i nieszczęśliwy Tamagotchi, najpierw się na nas obrazi, następnie zacznie chorować, aż wreszcie skończy z nami zabawę.

UWAGA: dostępne funkcje uzależnione są od wersji zabawki.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

jestes glupia!kod nie jest na opakowaniu tylko w tamagotchi!!!